pisz się na to
zgrzyt

OpenID.pl


LinkedIn
Blog > Komentarze do wpisu

Sprzątanie po Netto

Nie jest mi łatwo pisać bez punktów. Prowadziłem Netto przez prawie dwa lata i odbiło się to na moim sposobie myślenia. Można powiedzieć, że każda myśl, która pojawia się w mojej głowie, jest poprzedzona przez li, a każdy nowy temat to oddzielne ul. Wiem, że wielu czytelnikom też będzie się trudno przestawić. Próbowałem przekonać moją macierzystą redakcję, powoływać się na różnice kulturowe itd... niestety, bez skutku.

Mam dla Was jednak coś na pocieszenie. Kilkanaście dni temu napisałem dwie notki. Nie waham się użyć tego słowa: ponadczasowe. Zawarłem w nich całą swoją wieloletnią wiedzę na temat blogowania. Są to poradniki: pierwszy z nich, zatytułowany "Pisz jak Chuck Norris" przeznaczony jest dla Panów, którzy chcieliby założyć prywatnego bloga, nie tracąc przy tym swojego panieństwa panostwa opanowania. Drugi poradnik, "Pisz jak Mr Proper", dotyczy prowadzenia bloga profesjonalnego, zwanego też blogiem eksperckim i przeznaczony jest dla czytelników płci obojga. W planach były jeszcze poradniki "Pisz jak Bridget Jones" (dedykowany Paniom w średnim wieku) i "Pisz jak Polly Pocket" (dla młodszych Pań), ale niestety, nie zdążyłem ich napisać, choć przecież zrobiłbym to świetnie, nadaję się bowiem do tego jak mało kto.

Premiera pierwszej części poradnika dziś, ok. 12:00. Niestety, muszę z góry ostrzec, że nie nadaje się on do czytania w pracy, gdyż zawiera kilka wyrazów, powszechnie uznawanych za fe.

Oczywiście obie części poradnika są tradycyjnie wypunktowane!
wtorek, 01 kwietnia 2008, reuptake

Polecane wpisy

  • akt 3: rozstajne drogi

    fundacja ethereum, a przynajmniej większość jej członków, wspierała rozwiązanie, w myśl którego środki zrabowane z DAO miałby zostać zwrócone pokrzywdzonym. jed

  • akt 2: bug czy feature?

    od początku tego roku zainteresowanie ethereum rośnie lawinowo, rośnie też, nieco spekulacyjnie, wartość waluty ETH . zaczynają się tym projektem interesować ba

  • akt 1: introdukcja

    ethereum jest jak bank przyszłości w stosunku do banku tradycyjnego. w tradycyjnym banku miałeś konto i miałeś na nim środki. w nowoczesnych bankach jest coraz

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
cartoonks
2008/04/01 10:20:40
Nie Brigit tylko Bridget. Netto sobie pozwalać na takie drobne nieścisłości, ale na Techcrunchu nie powinno być miejsca na tak skandaliczne pomyłki.
Eri
:
-
Gość: carnil, *.gadu-gadu.pl
2008/04/01 10:21:36
Mi tam wypunktowanie internetu sie nie podobalo, szczegolnie w Twoim wydaniu. I tak pewnie ta notka jest z okazji dzisiejszego "swieta".
-
Gość: Stempniaked, 82.139.146.*
2008/04/01 10:43:24
Może przynajmniej zaczniesz pisać częściej ;)
NIe mam nic przeciwko dwóm Twoim postom dziennie. Więcej mogło by się okazać groźne dla zdrowia ;)

cheers!
-
piotr.mikolajski
2008/04/01 10:52:13
A nie będzie poradników uwzględniających specyfikę polskiego rynku? Proponowałbym poradnik "Bądź znanym lanserem" z uwzględnieniem rozdziału "Jak opublikować cudzy tekst i udawać, że jest własny", uzupełniony o podrozdział "Palenie głupa - podstawy". Jeśli zabierzesz się za ich pisanie, służę nazwiskami przynajmniej dwóch osobników, których będziesz mógł do tej roboty wykorzystać ;o)
-
reuptake
2008/04/01 10:53:33
te poradniki jak najbardziej uwzględniają nasze realia, chociaż w tytułach odwołują się do bohaterów światowej popkultury
-
2008/04/01 11:09:17
W ramach sprzątania proponuję poprawić style, tak by w FF strona była na środku i nie trzeba było skrolować w bok. Teraz mam 200 pixelową białą plamę po lewej. ;)
A tak w ogóle, to lepiej, że będą to notki pisane normalnie. Wcześniej netto czytałem tylko w RSS bloxowym (do czasu, jak nie wprowadzili htmlowych ul i li).
-
socin
2008/04/01 11:14:51
Ale Bridget w średnim wieku nie była, litości ;).
-
Gość: grizzly3, *.tarr.org.pl
2008/04/01 11:30:15
Bardzo się cieszę z normalnych zdań - lepiej się je czyta. Życzę powodzenia w nowej formie!
-
piotr.mikolajski
2008/04/01 11:31:58
@ Marta:
Dla niektórych wiek Bridget Jones to już wiek średni, co poradzisz ;o)

@ Marcin:
Wobec tego czekam niecierpliwie na południe i szybko oddam się lekturze. Jeszcze tylko małe pytanie - czy będzie mowa o widżetach? To takie łebtrzyzerowe :

PS. Rzeczywiście będziesz się przesiadał na Wordpressa? Jeśli tak, to masz u mnie +3 do wizerunku i +5 do uczynności.