pisz się na to
zgrzyt

OpenID.pl


LinkedIn
Blog > Komentarze do wpisu

democamp hall of fame

 • napiszę o dziesięciu serwisach, które zrobiły na mnie dobre wrażenie. dziesięć, to chyba całkiem sporo. w prezencie nietrafione rady ;) i krótkie, kilkuwyrazowe opisy serwisów - coś czego mi brakowało bardzo, a co startupom może się naprawdę przydać.
  • redlink: narzędzie wielokanałowego marketingu b2b. dlaczego: atrakcyjny rynek, działające narzędzie, pozyskani klienci. zdecydowany faworyt w kategorii bezpiecznej inwestycji o dobrej stopie zwrotu i w mojej osobistej klasyfikacji ogólnej. nuda ;-)
  • e-podróżnik: informacje o połączeniach w komunikacji krajowej i jakdojade.pl: informacje o połączeniach w komunikacji miejskiej. dwa podobne serwisy, jeden skupiony na skali "mezo" (bo "makro" to wyszukiwarki połączeń lotniczych, zobaczcie jaka tam konkurencja, czyli jest o co się bić), drugi w skali "mikro"). pierwszy zaimponował mi różnorodnymi pomysłami na rozwój biznesu. nie tylko "stronka", ale także sprzedaż informacji innymi kanałami. poza tym w połączeniach na większą skalę jest większa kasa, a potrzeba jest bardzo realna (jeśli serwis znajdzie mi np. miks połączenia kolejowego, autobusowego i mikrobusowego - pełen szacun). drugi zaś posiada unikatowe kompetencje, jeśli chodzi o algorytmy i bardziej skupiona grupa docelowa (łatwiej dotrzeć np. tylko do poznaniaków i dać im dobrą usługę, skupiając się na tym rynku, niż od razu działać w skali kraju).
  • fasolkowo: serwis agregujący oferty zniżkowe dla studentów. świetny pomysł, potencjalna maszynka do zarabiania konkretnych pieniędzy. problem nr 1: musicie stworzyć rynek, przekonać firmy, żeby takie oferty stworzyły. problem nr 2: chociaż niby strona jest atrakcyjna (mówicie, gdzie student może mieć coś tam taniej), nikt nie nią nie przyjdzie. ok, przesadzam, ale tak załóżcie. i postarajcie się być w internecie tam, gdzie są studenci, a nie ściągąć ich do siebie. program partnerski, widżety, kooperacja z kim się da. rekomendacje w sieciach społecznych ("a wiecie, że mam zniżkę w ..."). itd.
  • flux: klient poczty, kalendarz i prosty crm dla grup roboczych, szuku: agregator informacji o osobach, belysio: mobilny serwis społecznościowy. co łączy te serwisy? zaawansowane, jak na polskie warunki technologie, dzięki czemu mają one potencjał także poza naszym krajem. same technologie są tu barierą konkurencyjną, ale są też piętą achillesową tych serwisów. imponuje mi interfejs fluxa, imponują mi algorytmy i złożoność problemów, które chce rozwiązać szuku, imponuje mi wiedza twórców belysio o eksplodującym rynku zastosowań technologii mobilnych. a z drugiej strony myślę sobie... o boże, a jeśli oni wszyscy narobili się na darmo? jeśli ich zaplecze technologiczne wyprodukuje coś, czego nikt nie będzie chciał używać? albo zje ich konkurencja? to może lepiej już zrobić coś prostszego (czyt.: mniejszym kosztem)? jednak moje wewnętrzne przywiązanie do rzeczy dopracowanych, ładnych i niekonwencjonalnych bierze górę. ja bym zainwestował w każdy z tych pomysłów, albo raczej: w każdy z tych zespołów.
  • tubeplayer: wideo clipy uporządkowane dzięki playlistom. jeśli nikt na coś podobnego jeszcze nie wpadł, może być hit na światową skalę. na muzyce niejeden myspace zbudowano. kompletne przeciwieństwo takiego redlinka: serwis wybitnie konsumencki, sensowne przychody dopiero daleko na horyzoncie, ryzyko duże (ale pewnie inwestycja mała). a jednak to może być świetny gadżet. macie już aplikację do facebooka? wklejkę do myspace? sugerowałbym bardzo szybki rozwój nowych funkcjonalności, bo pomysł łatwy do skopiowania. ps. nie lubię linkin park a pierwsze wrażenie się liczy;)
  • ecoosystem.com: platforma kooperacji dla innowatorów, wizjonerów, naukowców i przesiębiorców. gdyby ecoosystem pojawił się w wielkiej brytanii, czy choćby w danii, którą powierzchownie poznałem przy okazji rebootu, na pewno by się przyjął. ten sposób myślenia, który reprezentują bardzo sympatyczni twórcy serwisu, myślenia w kategoriach kooperacji, działań nastawionych nie tylko na make-money-fast, jest tam dobrze zakorzeniony. w polsce? nie wiem, a sporo o tym myślę, bo roi mi się gdzieś po głowie impreza inspirowana rebootem, ale tu i teraz. może znalazłem partnerów do jej realizacji? jeśli nawet nie, to widzimy się w kopenhadze w czerwcu, prawda? aha, tylko niech strona, której screenshoty pokazywaliście, będzie prostsza, ładniejsza, bardziej przejrzysta. niech reprezentuje wartości jakie wami kierują.
 • to tyle wrażeń z democampu. jeszcze raz dziękuję organizatorom za organizację imprezy i za zaproszenie, mam nadzieję, że jako komentatorzy sprawdziliśmy się nie gorzej niż twórcy startupów, zwłaszcza, że przynajmniej część z nas (do której ja także należę), mogłaby się z niektórymi przedsiębiorcami zamienić miejscem.
 • a teraz do pracy.
 • jedna ciekawostka na deser: techcrunch prezentuje startupy z belgii. ciekawe porównanie. 
piątek, 21 listopada 2008, reuptake

Polecane wpisy

 • akt 3: rozstajne drogi

  fundacja ethereum, a przynajmniej większość jej członków, wspierała rozwiązanie, w myśl którego środki zrabowane z DAO miałby zostać zwrócone pokrzywdzonym. jed

 • akt 2: bug czy feature?

  od początku tego roku zainteresowanie ethereum rośnie lawinowo, rośnie też, nieco spekulacyjnie, wartość waluty ETH . zaczynają się tym projektem interesować ba

 • akt 1: introdukcja

  ethereum jest jak bank przyszłości w stosunku do banku tradycyjnego. w tradycyjnym banku miałeś konto i miałeś na nim środki. w nowoczesnych bankach jest coraz

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
O ładnych ideach które zwykle nie dają jeść z ...i co z tego dla ludzi wynika
Byłem przedwczoraj na Demokampie . Czytałem dzisiaj blogorelacje z Demokampu. I chciałem się poniezgadzać z pochwałami nt. ecoosystem.com. Czytam w blurbie że serwis ma wspierać pozyskiwanie partnerów i zasobów. Że ma być portalem networkingowym . ... »
Wysłany 2008/11/22 22:53:14
Komentarze
Gość: greg, *.chello.pl
2008/11/21 19:33:02
redlink, epodróżnik, jakdojade, fasolkowo, flux, szuku, belysio, tubeplayer, ecoosystem... policzmy... jakby nie bylo - 9 - dziewięć! a we wstepniaku do notki jest mowa o dziesieciu... Marcinie, ktory serwis jest "czarnym koniem", ktorego prezentacje zostawiles nam na deser? :)
-
reuptake
2008/11/21 19:53:25
niedoceniam wnikliwości czytelników netto :)
-
Gość: Marcin Tarnowski, *.adsl.inetia.pl
2008/11/22 15:16:12
TubePlayer: "Wklejka" już była, ale przy przejściu na nowy layout musiałem ją tymczasowo usunąć. Można było pobrać kod, który po umieszczeniu w dowolnym miejscu swojej strony generował tam wybraną playlistę. Niebawem to na pewno wróci.
Dzięki za uwagi. Będę nad tym (jest też trochę innych pomysłów) pracował.
Pozdrawiam!
-
Gość: mickek, *.acn.waw.pl
2008/11/24 00:01:26
Co do tubeplayer to polecam [a="songza.com/]songza[/a] bez videoklipów, jedynie piosenki, ale tak jakby znacznie lepiej spełnia moje potrzeby....
-
reuptake
2008/11/24 00:03:50
no tak, ale hehe wiesz... to tak jakbyś powiedział, że jeżeli chodzi o piwiarnie to wolisz starbucksa :)
-
Gość: Rafał, *.internetdsl.tpnet.pl
2008/11/25 23:08:09
Mi najbardziej podobał się projekt Timecamp.com